top of page

ZAJĘCIA DLA MŁODZIEŻY

ang m

ANGIELSKI DLA MŁODZIEŻY 2023/2024

hiz m

HISZPAŃSKI DLA MŁODZIEŻY 2023/2024

ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU SZKOLNYM kojarzą się większości z nas z siedzeniem w ławce, rozwiązywaniem nudnych zadań i kuciem słówek na blachę. Sami bardzo dobrze znamy ten ból i bardzo dobrze wiemy, co zrobić, aby temu zaradzić. Dlatego właśnie na naszych kursach skupiamy się na:

  • działaniu - zajęcia w Tkalni Języków różnią się od zajęć szkolnych, dzięki czemu oferują podejście do języka z innej perspektywy - nasi kursanci nie powtarzają tego, co robili w szkole. Zadania, projekty, wyzwania, gry, debaty, prezentacje… i jeszcze więcej, daje naszej młodzieży szansę rozwinięcia swoich kompetencji językowych i międzykulturowych w ciekawy, angażujący sposób​

  • koncentrujemy się nie tylko na kompetencjach językowych, ale i międzykulturowych - uwrażliwiamy, uczymy, jak komunikować się z osobami z różnych stron świata, jak skutecznie się porozumiewać, jak radzić sobie z nieporozumieniami, jak negocjować. Uwrażliwiamy na język i na odbiorcę, pomagając przy tym naszym uczniom wejść na wyższy poziom językowy​

  • mamy podejście indywidualne - każdą z naszych grup dokładnie analizujemy – badamy potrzeby każdej osoby, odkrywamy jak procesują język, jak uczą się najlepiej. Dostosowujemy się do grupy, żeby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Dlatego też oferujemy zajęcia w małych grupach, liczących od 4 do 6 osób

  • rozwijamy pasję do języka - przekazujemy naszym kursantom nasze zamiłowanie do języka poprzez wciąganie ich w nasz świat liter, słów, dźwięków i emocji.

NASTOLATKI mają niesamowite możliwości intelektualne: ich mózg jest w pełni gotowy na abstrakcyjne myślenie (np. Dumontheil, 2014), mają doświadczenie uczenia się i gotowość podejmowania nowych wyzwań: język to okno na świat, ale jednocześnie wyzwanie logiczne: jak można te same treści wyrazić zupełnie inaczej (zobacz Pinker, 1994)? I jak to się dzieje, że nie tylko system języka jest inny, ale też dogadanie się wymaga innych słów i fraz, niż podaje to translator Google? Google translate jest wspaniałym narzędziem, ale dobrze wiedzieć, że w kontakcie bezpośrednim to, jakich słów / fraz użyjemy ma znaczenie! I tu w ogóle nie chodzi o egzaminy – a jeśli tak, to przecież jak już wiadomo, jak używać języka w kontekście, to przygotowanie do egzaminu jest proste! 

PÓŹNA PODSTAWÓWKA ORAZ LICEUM TO RÓWNIEŻ CZAS EGZAMINÓW. One jednak wcale nie muszę kojarzyć się negatywnie. Jako doświadczeni nauczyciele bardzo dobrze wiemy, że w ciągu nauki, prędzej czy później przychodzi nam się zmierzyć z kartkówkami, testami czy egzaminami. Jest to jedyny mierzalny sposób oceny naszych zdolności językowych. Ktoś pewnie powie, że przecież egzaminy to nic innego jak dużo zbędnych informacji i ogrom stresu. Do pewnego stopnia to prawda, ALE…!

Czy to na pewno niepotrzebne informacje? Te słówka, kolokacje, zdania, struktury gramatyczne oraz zwroty grzecznościowe będą zbędne tylko wtedy jeśli założymy że są zbędne i nie będziemy ich nigdy wykorzystywać. Egzamin to tylko cel, który pomaga nam w podjęciu nauki, a to wszystko czego nauczymy się w trakcie zostanie z nami na zawsze.

 

Stres? Dobrze wiemy, że większość naszego zdenerwowania pochodzi z braku odpowiedniego przygotowania. Jeśli natomiast odpowiednio podejdziemy do tematu i wspólnie z lektorem odkryjemy jak najlepiej się uczymy, jak podejść do egzaminu, jakich strategii użyć, moment prawdziwego testu nie będzie już tak straszny.

Dlatego właśnie w Tkalni Języków pragniemy pokazać naszym słuchaczom, że egzamin to wyłącznie jeden z przystanków na naszej drodze do doskonalenia umiejętności językowych i żeby pomóc w opanowaniu stresu oferujemy kursy przygotowujące do:

 

  • Egzaminu ósmoklasisty - to obowiązkowy kurs dla wszystkich uczniów na koniec szkoły podstawowej. Ma na celu podsumowanie oraz sprawdzenie umiejętności językowych na poziomie podstawowym. W Tkalni Języków jest to kurs roczny, odbywający się dwa razy w tygodniu, do końca kwietnia oraz kurs dwuletni, który rozpoczynamy już w siódmej klasie, żeby móc jak najlepiej, a jednocześnie najłagodniej przygotować się do tego decydującego momentu.

  • Egzaminu maturalnego - jest to egzamin, od którego zależą nasze dalsze kroki. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie zawód, w którym znajomość języka nie będzie przydatna. Dlatego naszym celem jest przygotowanie maturzystów do egzaminu maturalnego w taki sposób, żeby nie tylko mogli osiągnąć wysokie wyniki, ale również potrafili korzystać z nabytej wiedzy poza salą lekcyjną - na wymianach studenckich, na zagranicznych wakacjach oraz w przyszłej pracy. Tak jak w przypadku egzaminu ósmoklasisty, kursy maturalne w Tkalni Języków kierowane są już do uczniów klas czwartych, a uczniów klas trzecich zapraszamy na kurs dwuletni. Im wcześniej zaczniemy nasze przygotowania, tym mniej stresujący będzie nasz ostatni rok nauki.

  • Egzaminów certyfikatowych Cambridge m.in. FCE, CAE, CPE - to rozpoznawalne na całym świecie potwierdzenie poziomu znajomości angielskiego. Egzaminy te oparte są na praktycznych umiejętności komunikacyjnych, dzięki czemu wiedza nabyta w trakcie kursu z pewnością będzie przydatna w sytuacjach życia codziennego. Egzaminy Cambridge są także kierowane do osób, które chcą zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy.

bottom of page