top of page

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH

Ang
hisz

ZAPISY NA ROK 2023/2024

akad
W nauce języka dorośli nie mają łatwo (zobacz np. Pinker, 1994).  W odróżnieniu od dzieci i nastolatków, zamiast chłonąć nowe informacje, w większości przetwarzają je na bazie wcześniejszych doświadczeń, które mogą tworzyć zahamowania i utrudniać naukę kolejnego języka (np. Ellis i Sagarra 2010).  Nie znaczy to jednak, że dorośli nie mogą poznać nowych języków lub doskonalić tych, które już znają - wręcz przeciwnie - to dorośli mają wiedzę, która pozwala im analizować inne języki, porównywać je i wykorzystywać tę wiedzę w komunikacji. Dorośli wiedzą, po co chcą poznawać lub doskonalić znajomość innego języka, potrafią też określić swoje mocne i słabe strony (np. Smith and Strong, 2012). Kluczowe jest zatem poznanie doświadczenia i potrzeb – tylko wtedy można stworzyć program i dobrać metody tak, aby wykorzystać to, co osoba dorosła przynosi ze sobą i osiągnąć wspólnie zdefiniowany cel (np. Andresen, Boud i Cohen, 2002). W Tkalni Języków wiemy, jak to zrobić: jeśli potrzebujesz języka do pracy, podróży czy rozmów z przyjaciółmi, pomożemy Ci komunikować się płynnie i skutecznie! Są wśród nas specjaliści od komunikacji biznesowej, języka naukowego i dyskursu akademickiego, znamy się na pragmatyce językowej i wymowie – wiemy, jak trudne, ale i przyjemne jest coraz lepsze funkcjonowanie w innym języku i innej kulturze!      
 
Dlatego właśnie, jako specjaliści z zakresu przyswajania języka, potrafimy zaproponować odpowiednie strategie potrzebne do opanowania języka obcego i na naszych zajęciach skupiamy się na:
 
  • dokładnej analizie potrzeb uczestnika 
  • zawężeniu zakresu elementów wymaganych do opanowania materiału
  • treningu płynnego mówienia oraz aktywnego słuchania, które rozpoznawane są przez nas jako podstawowe elementy komunikacji
  • stawianiu wspólnie z uczestnikami sprecyzowanych celów, według koncepcji SMART GOALS
  • dopasowywaniu metod nauki do potrzeb oraz możliwości (chociażby czasowych) naszych uczestników
 
 
W naszej ofercie znajdą Państwo zajęcia językowe, mające na celu rozwinięcie codziennych umiejętności językowych z zakresu szeroko pojętego języka ogólnego, jak również specjalistyczne szkolenia dla kadry akademickiej, przygotowanie do egzaminów certyfikacyjnych czy warsztaty z komunikacji biznesowej, przygotowujące do wystąpień publicznych, rozmów o pracę, spotkań, negocjacji. Oferujemy zajęcia indywidualne, dostosowane do konkretnych potrzeb uczestnika oraz zajęcia w mikro grupach - od 3 do 5 osób.
KADRA AKADEMICKA
Zapraszamy na indywidualne przygotowanie do wystąpień konferencyjnych. Od lat uczymy jak występować i sami występujemy na międzynarodowych konferencjach. Pomożemy również w przygotowaniu prezentacji i tłumaczeniu artykułów naukowych z zakresu językoznawstwa, literatury, kultury, historii, prawa i ekonomii.  
 
EGZAMINY JĘZYKOWE
poziomy B1-C2
Mamy doświadczenie w przygotowywaniu naszych uczestników do różnego rodzaju egzaminów certyfikacyjnych, które potwierdzą poziom znajomości językowej. Oferujemy przygotowanie do egzaminów, sprawdzających ogólne kompetencje językowe, takie jak Cambridge FCE, CAE, CPE czy egzamin IELTS, jak również kursy ukierunkowane na egzaminu typu "Business", które wyposażą Państwa w wiedzę zakresu językowych kompetencji niezbędnych w międzynarodowym środowisku pracy. Co więcej, jesteśmy członkami programu Advantage British Council.
SPOTKANIA KONWERSACYJNE
poziom A1 - C2
Jest to oferta skierowana do osób, które lubią uczyć się poprzez praktykę. Najlepszym sposobem na ćwiczenie poznanych już słówek oraz zasad gramatycznych jest używanie ich w kontekście rozmowy. Co więcej, zajęcia konwersacyjne skupiają się na przełamaniu bariery językowej, której doświadcza wiele sob, nawet tych na zaawansowanym poziomie językowym. Naszym celem w trakcie zajęć konwersacyjnych jest usprawnienie Państwa podstawowych umiejętności komunikacyjnych, czyli naturalnego mówienia oraz aktywnego słuchania.
ROZMOWA O PRACĘ
poziom A2-C1
Jest to kurs w formie warsztatów dedykowany osobom, które marzą o zmianie kariery lub przygotowują się do rozmowy o pracę i potrzebują wsparcia w zakresie językowym. Wspólnie omówimy najważniejsze słownictwo oraz struktury gramatyczne, które warto wykorzystać. Znajdziemy odpowiedzi na najczęstsze pytania rekruterów, zredagujemy CV pod kątem językowym, a także merytorycznym. A na koniec przeprowadzimy z uczestnikiem próbną rozmowę o pracę. 
KOMPETENCJE BIZNESOWE
poziom A2-C2
W dzisiejszych czasach trudno o pracę, w której język obcy nie jest wymagany. W związku z tym wychodzimy naprzeciw Państwa potrzebom i oferujemy spotkania językowe, które pomogą osiągnąć płynność, a co za tym idzie pewność siebie w środowisku pracy. Jako doświadczeni lektorzy języka biznesowego dobrze wiemy, że słownictwo czy gramatyka to nie wszystko. Bardzo często są to elementy, które już Państwo dobrze znacją, a potrzebne będzie wsparcie pragmatyczne, czyli umiejętności wykorzystywania oraz formowania języka do tworzenia wciągających prezentacji, prowadzenia pomyślnych spotkań czy korzystnych negocjacji, jak również odbywania efektywnych rozmów telefonicznych czy wymiany wiadomości.
KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA
poziom B1-C2
Jeśli pracują Państwo w międzynarodowych firmach to z pewnością mają Państwo do czynienia z międzynarodowym środowiskiem. Praca w kulturowo i językowo zróżnicowanym środowisku wymaga odpowiedniej wiedzy i strategii, aby zoptymalizować proces komunikacji i zminimalizować ryzyko nieporozumień. Warto zatem pamiętać o pewnych zależnościach, które kształtują naszą współpracę. Z badań naukowych wiemy, że kultura oddziaływuje na nasz język i strategie, że w zależności od naszego rodzimego języka i kultury inaczej będziemy wyrażać różne akty mowy (takie jak np. prośby, odmowy, przeprosiny). Pomimo tego, że w drużynach międzynarodowych, gdzie angielski jest używany do wspólnej komunikacji, wszyscy znają angielski, to jednak regularnie obserwujemy nieporozumienia, nieefektywną komunikację i frustrację. Trening umiejętności międzykulturowych w angielskim pozwala na zdobycie umiejętności i narzędzi, które w znaczący sposób poprawiają komunikację i wzajemne zrozumienie, umożliwiają poprawienie relacji i poprawiają wyniki.  
 
Zapraszamy do kontaktu poprzez poniższy formularz w celu ustalenia terminu darmowego spotkania, w trakcie którego porozmawiamy o Państwa oczekiwaniach i wspólnie ustalimy optymalną ścieżkę Państwa językowego rozwoju!
egz
konwersacje
rozmowa o race
biznes
kultua
CENNIK ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH
PAKIET 10 SPOTKAŃ​
60 min
2000 złotych
PAKIET 20 SPOTKAŃ​
60 min
3800 złotych
PAKIET 30 SPOTKAŃ​
60 min
5500 złotych
niem
Zgłoś się!
Wybierz elementy, które najlepiej określają Twoje potrzeby językowe:

Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!

bottom of page